4 Mart Cumartesi günü 11.sınıf öğrencilerimize okulumuzda British Council tarafından resmi IELTS sınavı düzenlendi.

 IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Sınavın geçerliliği 2 yıldır bu sebeple 11. ve 12.sınıf öğrencilerin katılım yapması daha uygundur.

16 öğrencimizin katıldığı IELTS sınavı öncesi öğrencilerimiz ücretsiz düzenlediğimiz 12 haftalık IELTS kursunda sınavın tekniklerini öğrenmişlerdi. Okulumuzda yapılacak resmi sınav öncesi öğrencilere pratik olması açısından MOCK IELTS düzenledik ve öğrencilere sonuçlarını bildirdik. 28 Şubat Salı günü British Council’dan gelen IELTS Examiner tarafından öğrencilerimize sınav tüyoları, dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında 45 dakikalık bir ders verildi. Öğrencilerimizin sınavla ilgili soruları cevaplandı.

Cumartesi günü 08:15’de İlköğretim binamızda British Council yetkililerinin pasaport kontrolü ve fotoğraf çekimi yapmasının ardından 09:00’da yazılı sınav başlatıldı. Sonrasında öğrenciler tek tek konuşma sınavı için 15’er dakikalık görüşmelere alındı. Sınavın sonuçları 13 gün sonra açıklanacak.

Comments are closed.

  • Düşünen Düşünen Eleştirel ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilir, sorunların farkında olarak üzerinde düşünebilir, mantıklı ve ahlaki çözümler üretebilir.
  • İlkeli İlkeli Hak, hukuk ve adaleti hayat felsefesi haline getirir, güvenilirdir ve dürüstçe davranışlar sergiler. Davranışlarının sorumluluğunu üstlenir.
  • Açık Fikirli Açık Fikirli Kendi değerlerini kaybetmeden diğer bireylerin kültür, görüş, değer ve geleneklerine saygı duyar. Yeniliklere açıktır. Sorunlara farklı açılardan bakıp bunu bir öğrenme fırsatı haline dönüştürür.
  • Cesaretli Cesaretli Çevresindeki farklılıkların ve hızlı değişimlerin sonuçları ile telaşlanmadan yüzleşebilir. Yeni rol, düşünce ve stratejileri araştırmak için kendine güveni tamdır, bağımsızlık ruhuna sahiptir. İnandığı değerleri cesurca ve rahatça savunur.
  • Dönüşümlü Düşünen Dönüşümlü Düşünen Ulusal ve uluslararası konularda araştırmalar yaparak elde ettiği bilgi birikimlerini, karşılaştığı durumları akıl ve vicdan süzgecinden geçirerek yorum yapabilme yeteneğine sahiptir.
  • Bilgili Bilgili Kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olarak bunu her türlü toplumsal etkileşimde değerlendiren ve buna göre yaşayan bireylerdir. Değişime açık yapısı nedeniyle sürekli gelişim gösterir.
  • Araştıran; Sorgulayan Araştıran; Sorgulayan Bilimsel araştırma yapabilir, ulaştığı bilgiyi kullanabilir, öğrenmekten zevk alır ve bunu hayatın bir parçası olarak görür.
  • İletişim Kurabilen İletişim Kurabilen Birden fazla dilde bilinçli bir şekilde fikir ve bilgi alıp bunları yorumlar. Özgüvenleri yüksek bir şekilde kendisini ifade eder ve iletişim kurabilir.
  • Duyarlı Duyarlı Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır, topluma yararlı işler yapmaktan zevk alır.
  • Dengeli Dengeli Fiziksel, duygusal ve zihinsel dengenin, bireysel huzurun öneminin bilincindedir.