4 Mart günü okulumuzda gerçekleştirilen IELTS sınavının sonuçları açıklandı. 16 öğrencimizin katıldığı sınavda 14 öğrenci 9.0 üzerinden 6.0 ve üzeri puanlar alarak Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlamaya hak kazandılar ve yurtdışındaki birçok üniversitenin İngilizce yeterlilik kriterini yerine getirmiş oldular.

2016-2017 11.SINIF NON-IB VE IB ÖĞRENCİLERİNİN SINAV SONUÇLARI

ELIF KAVAS 8
CAN-LUCA CHRISTOPH UNSAL 7,5
OMER YIGIT SARI 7,5
BERK KARACAOGLU 7
YAGMUR ULKEM SURKIT 7
KUTAY TUNCAY 7
MERVE YAVUZ 6,5
ALP HURDAG 6,5
SUDE TURAN 6,5
TAWFIK ABDULLAH MOHAMMED SALEH AL-QAS 6,5
IPEKSU BASIBUYUK 6,5
JONGWOO CHOI 6,5
SARP KAAN BAKALIM 6
INCI OZTURK 6

Comments are closed.

  • Düşünen Düşünen Eleştirel ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilir, sorunların farkında olarak üzerinde düşünebilir, mantıklı ve ahlaki çözümler üretebilir.
  • İlkeli İlkeli Hak, hukuk ve adaleti hayat felsefesi haline getirir, güvenilirdir ve dürüstçe davranışlar sergiler. Davranışlarının sorumluluğunu üstlenir.
  • Açık Fikirli Açık Fikirli Kendi değerlerini kaybetmeden diğer bireylerin kültür, görüş, değer ve geleneklerine saygı duyar. Yeniliklere açıktır. Sorunlara farklı açılardan bakıp bunu bir öğrenme fırsatı haline dönüştürür.
  • Cesaretli Cesaretli Çevresindeki farklılıkların ve hızlı değişimlerin sonuçları ile telaşlanmadan yüzleşebilir. Yeni rol, düşünce ve stratejileri araştırmak için kendine güveni tamdır, bağımsızlık ruhuna sahiptir. İnandığı değerleri cesurca ve rahatça savunur.
  • Dönüşümlü Düşünen Dönüşümlü Düşünen Ulusal ve uluslararası konularda araştırmalar yaparak elde ettiği bilgi birikimlerini, karşılaştığı durumları akıl ve vicdan süzgecinden geçirerek yorum yapabilme yeteneğine sahiptir.
  • Bilgili Bilgili Kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olarak bunu her türlü toplumsal etkileşimde değerlendiren ve buna göre yaşayan bireylerdir. Değişime açık yapısı nedeniyle sürekli gelişim gösterir.
  • Araştıran; Sorgulayan Araştıran; Sorgulayan Bilimsel araştırma yapabilir, ulaştığı bilgiyi kullanabilir, öğrenmekten zevk alır ve bunu hayatın bir parçası olarak görür.
  • İletişim Kurabilen İletişim Kurabilen Birden fazla dilde bilinçli bir şekilde fikir ve bilgi alıp bunları yorumlar. Özgüvenleri yüksek bir şekilde kendisini ifade eder ve iletişim kurabilir.
  • Duyarlı Duyarlı Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır, topluma yararlı işler yapmaktan zevk alır.
  • Dengeli Dengeli Fiziksel, duygusal ve zihinsel dengenin, bireysel huzurun öneminin bilincindedir.