18 Şubat Cumartesi günü 10. ve 11.sınıf öğrencilerimizin velileri için Acarkent Kampüsümüzde yurtdışı eğitim semineri verildi.

Seminerimizin amacı; öğrencilerimizin yurtdışında eğitim için hedeflerini belirlemek, kendilerini geliştirmek için yaz okullarına yönlendirme yapmak ve bu süreçte destek aldığımız iş ortaklarımız olan yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketleriyle tanıştırmaktı.

Seminerimiz Acarkent Doğa Yurtdışı Eğitim Danışmanımız Aybers Soycan’ın 2016-2017 yılları içerisinde yurtdışı eğitim ile ilgili başarılarımızı, almış olduğumuz üniversite kabullerini ve IELTS, SAT, ACT sonuçlarımızı paylaşmasıyla başladı. Yurtdışında üniversite okumak için yapılması gerekenlerden ve yurtdışı kabullerimizi daha çok arttırmak için okul olarak yaptığımız planlarımızdan bahsedildikten sonra iş ortaklarımız uzman oldukları alanlarda sunumlarını yaptılar.

Kanada’da üniversite eğitimi ile ilgili Çağlayan Özer (CDS), İngiltere’de üniversite eğitimi için Fulya Akçıl (EDCON), Amerika’da üniversite eğitimi ile ilgili Irmak Çağdaş (ASBA),İtalya’da üniversite eğitimi için Süleyman Tuncil (PORITON)  yaptıkları sunumlarla okulumuzda en çok tercih edilen ülkelerdeki üniversiteleri, giriş şartlarını ve süreci anlattılar. Son olarak özel konuğumuz Sevil Akın Erciyaş (Cambridge Exams Teacher&Examiner -British Council Educator )  yurtdışında eğitim için gerekli olan IELTS, TOEFL, SAT, ACT, LNAT, UKCAT sınavlarının önemini ve detaylarını velilerimizle paylaştı.

Seminer velilerimizin sorularının yanıtlanmasının ardından sonlandı.

Comments are closed.

  • Düşünen Düşünen Eleştirel ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilir, sorunların farkında olarak üzerinde düşünebilir, mantıklı ve ahlaki çözümler üretebilir.
  • İlkeli İlkeli Hak, hukuk ve adaleti hayat felsefesi haline getirir, güvenilirdir ve dürüstçe davranışlar sergiler. Davranışlarının sorumluluğunu üstlenir.
  • Açık Fikirli Açık Fikirli Kendi değerlerini kaybetmeden diğer bireylerin kültür, görüş, değer ve geleneklerine saygı duyar. Yeniliklere açıktır. Sorunlara farklı açılardan bakıp bunu bir öğrenme fırsatı haline dönüştürür.
  • Cesaretli Cesaretli Çevresindeki farklılıkların ve hızlı değişimlerin sonuçları ile telaşlanmadan yüzleşebilir. Yeni rol, düşünce ve stratejileri araştırmak için kendine güveni tamdır, bağımsızlık ruhuna sahiptir. İnandığı değerleri cesurca ve rahatça savunur.
  • Dönüşümlü Düşünen Dönüşümlü Düşünen Ulusal ve uluslararası konularda araştırmalar yaparak elde ettiği bilgi birikimlerini, karşılaştığı durumları akıl ve vicdan süzgecinden geçirerek yorum yapabilme yeteneğine sahiptir.
  • Bilgili Bilgili Kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olarak bunu her türlü toplumsal etkileşimde değerlendiren ve buna göre yaşayan bireylerdir. Değişime açık yapısı nedeniyle sürekli gelişim gösterir.
  • Araştıran; Sorgulayan Araştıran; Sorgulayan Bilimsel araştırma yapabilir, ulaştığı bilgiyi kullanabilir, öğrenmekten zevk alır ve bunu hayatın bir parçası olarak görür.
  • İletişim Kurabilen İletişim Kurabilen Birden fazla dilde bilinçli bir şekilde fikir ve bilgi alıp bunları yorumlar. Özgüvenleri yüksek bir şekilde kendisini ifade eder ve iletişim kurabilir.
  • Duyarlı Duyarlı Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır, topluma yararlı işler yapmaktan zevk alır.
  • Dengeli Dengeli Fiziksel, duygusal ve zihinsel dengenin, bireysel huzurun öneminin bilincindedir.